Predĺžená do dnešnej polnoci! DOPRAVA ZDARMA s Packetou už len do 6.12. 23:59.

Predĺžená do dnešnej polnoci! DOPRAVA ZDARMA s Packetou už len do 6.12. 23:59.

Zle sa vám mixuje? Niečo nefunguje? Skúste si prosím Mixit pustiť napríklad v prehliadači Edge, my to zatiaľ opravíme. Ospravedlňujeme sa!

Mixit Drink: Skvelý drink, ktorý spoľahlivo zasýti

RECENZIA OD SVĚT FITNESS 


Proteínov sú na trhu desiatky a obrovská časť z nich cieli na kulturistov a silových športovcov. Využitie dobrého srvátkového proteínu je ale omnoho širšie a s jedným skvelým variantom prišiel Mixit, ktorý neponúka ani zďaleka len obyčajný proteín, ale omnoho viac než len to. Rozhodli sme sa preto ich Mixit Drink vyskúšať a o naše postrehy sa s vami podelíme v našej recenzii.

Mixit Drink je proteín, vláknina a ovocie

Mixit Drink svojim nutričným profilom možno úplne nepoteší nejakých hardcore kulturistov, ale pre rekreačných športovcov a ľudí, ktorí nestíhajú trebárs kvôli hektickému dňu pevné jedlo, je ako stvorený. Okrem klasického srvátkového koncentrátu (vyrobeného mimochodom tou najkvalitnejšou možnou metódou zvanou CFM) totiž obsahuje ešte rozpustnú kukuričnú vlákninu. Ovocné príchute ďalej obsahujú skutočné i lyofilizované ovocie, karamelový variant obsahuje karamelový prášok a čokoládová príchuť samozrejme prášok čokoládový. Navyše vo všetkých príchutiach nájdete i komplex 7 tráviacich enzýmov, ktoré zaisťujú maximálnu využiteľnosť. Žiadne kontroverzné sladidlá alebo iné suroviny, ktoré by kazili celkový pozitívny dojem. 

A prečo vlastne mať v proteíne vlákninu? Z dvoch prostých dôvodov – jednak vás skvele zasýti a jednak tiež predstavuje potravu pre baktérie žijúce v našich črevách. Okrem toho, že pozitívny vplyv na trávenie má samotný srvátkový proteín, efekt ešte umocníte práve rozpustnou vlákninou. 


Ako nám Mixit Drink chutil?

Vďaka ústretovému prístupu spoločnosti Mixit, ktorá stála o naše nezávislé recenzie, sme mali možnosť vyskúšať hneď niekoľko rôznych Mixit Drinkov a úprimne musíme povedať, že každý z nich mal niečo do seba a nenašiel sa snáď jediný, ktorý by nám nechutil. Ak by sme ale museli vybrať len 3 najlepšie produkty, bol by to:

  • Čučoriedkový - Tento Mixit Drink považujeme v našej redakcii za úplne najlepší. Zaujala nás okrem krémovej textúry tiež jemná chuť, ktorá skvele vynikne ako vo vode, tak aj v mlieku. Vďaka 15 % obsahu čučoriedok je chuť pomerne intenzívna a autentická – obzvlášť, keď si uvedomíte, ako chemicky chutia niektoré proteíny, ktoré majú čučoriedkovú príchuť, ale v skutočnosti čučoriedky videli iba ak z lietadla. Okrem čučoriedok môžete v chuti zaregistrovať aj kokos a banán, čo je príjemné a osviežujúce. 
  • Karamelový - Úplne úžasný bol aj slaný karamel, ktorý obzvlášť vynikol pri príprave v mlieku. Vo vode sa niekomu môže zdať možno trochu nevýrazný, na nás však pôsobil úplne prirodzene a aj keď karamelové príchute vedia byť neznesiteľne presladené a umelé, v prípade Mixitu nás netrápil ani jeden týchto z problémov.
  • Malinový - Naše najobľúbenejšie trio uzatvára ešte malinový Mixit Drink, ktorý musíme tiež oceniť pre jeho neuveriteľnú ľahkosť a zároveň nesmierne výraznou chuť, ktorá tentokrát vynikne ako vo vode, tak aj v mlieku. Tento variant obsahuje až 20 % lyofilizovaných malín, čo je na chuti naozaj poznať a pre milovníkov leta a ovocia je malinový drink doslova must-have. Mixit Drink má skvelé zloženie a je vhodný aj pre nešportovcov.

Degustačná sada Mixit Drink

Ako sme si Mixit Drink pripravovali?

Ak si chcete pripraviť Mixit Drink, je to úplne jednoduché a rýchle. Stačí len naliať 200 ml vody alebo mlieka do shakera, pridať 4 polievkové lyžice drinku, prípadne 1 vrecúško, a chvíľu so shakerom trepať. Tento variant je super pre prípad, že chcete drink, ktorý vás rýchlo zasýti napríklad na cestách. Pokiaľ ale máte čas a Mixit Drink si pripravujete doma, môžete si ho ešte viac vylepšiť. Nám sa osvedčilo použiť pri príprave drinku okrem vody ešte jogurt a eventuálne môžete pridať aj ovocie, ktoré je v produktu použité (my sme si obľúbili trebárs extra porciu čučoriedok do čučoriedkovej verzie). Takto skombinované suroviny je dobré rozmixovať tyčovým mixérom a máte hotovú plnohodnotnú desiatu, ktorá aj nás bezmála stokilových športovcov na pár hodín zasýtila. 

Kedy padne vhod a kedy nie?

Mixit Drink ale nie je pre každého. Je to skvelá voľba pre mužov, pre ženy a môžu ho bez obáv používať aj deti. Dokonca aj my ako športovci sme ho naozaj ocenili a vlastne je fajn, keď vás nejaký produkt na tri až štyri hodiny zasýti. Nie je to ale proteín, ktorý by sme odporúčali napríklad v tesnom časovom okolí tréningu, kedy príjem vlákniny nemusí byť úplne žiadúci. Napokon preto sme Mixit Drink nezaradili do nášho rebríčku najlepších srvátkových proteínov. Nič to ale nemení na fakte, že Mixit Drink je nutrične skvelý a hlavne až neuveriteľne chutný produkt, ktorý bude vyhovovať aj tým z vás, ktorým klasické proteíny pripadajú umelé. Nech už vyberiete ktorýkoľvek variant, budete určite spokojní.

Budete si musieť priplatiť, ale tak už to býva

Mixit Drink v porovnaní s klasickými srvátkovými proteínmi rozhodne nie je lacnou záležitosťou a väčšinou 300 gramové balenie zoženiete za zhruba 8,29 €. Vzhľadom na to, že odporúčaná dávka môže predstavovať až 60 gramov, to znie pre niekoho naozaj šialene. Lenže na tento nápoj sa nedá pozerať ako na obyčajný proteín, ale skôr je dobré ho vnímať ako nejaké komplexné jedlo. Podobne ako napríklad MANA nebo Anapur, ktorý sme pre vás taktiež recenzovali. A na pomery komplexného jedla, ktoré chutí prirodzene a spoľahlivo zasýti, to rozhodne nie je nijak premrštené. 

ĎAKUJEME ZA RECENZIU SVĚT FITNESS!

Proteínový Mixit Drink

Späť na všetky články

0 Komentárov k článku Mixit Drink: Skvelý drink, ktorý spoľahlivo zasýti


Komentár

Ďalšie články

0 Košík Hore