DNES KONČÍ: Doprava za 1 cent s Packetou už len do dnešnej polnoci 26.9. 23:59

Zle sa vám mixuje? Niečo nefunguje? Skúste si prosím Mixit pustiť napríklad v prehliadači Edge, my to zatiaľ opravíme. Ospravedlňujeme sa!

Mrazom sušené a vitamínmi nabité – také sú lyofilizované jahody od Mixit

Zdroj: najnovsie.sk 27. 4.


Mrazom sušené a vitamínmi nabité – také sú lyofilizované jahody od Mixit

Jahodová sezóna sa blíži, ale ak nemôžete vydržať, tak v Mixite už je v plnom prúde teraz! V Mixite jahody milujú, takže ich sušené a chrumkavé nájdete v mnohých produktoch. A to najlepšie? Sušenie mrazom čiže lyofilizácia ich nepripravuje o žiadne živiny. A jahody ich teda majú dosť!

Pri lyofilizácii sa ovocie vysuší pomocou prudkého ochladenia. Keďže jahody sú plné vody, na výrobu 50 g sa spotrebuje 500 g čerstvého ovocia. Tento mrazivý šok má mnoho výhod. Ovocie nie je gumové, ale získava pevné chrumkavé skupenstvo. Vďaka tomu potom vydrží dlho aj bez konzervantov alebo farbív. A hlavne si zachováva všetky vitamíny a ďalšie zdraviu prospešné látky.

V jahodách sa objavujú hlavne tieto:

Mangán. Jahody majú najväčší podiel mangánu zo všetkých druhov lokálneho ovocia. Mangán má priaznivý vplyv na krvotvorbu, kosti, nervy, mozog a taktiež podporuje libido, rovnako ako zinok, ďalší prvok, ktorý jahody obsahujú. 

Železo. Jahody obsahujú veľa železa, ktoré vám dodá silu, a na tú krvotvorbu má tiež skvelý vplyv. Že by to spolu súviselo?

Vitamín C a ďalšie antioxidanty. Však to poznáte. Imunita, boj proti voľným radikálom spôsobujúcim rakovinu, ale napríklad aj starnutie kože. S ničím z toho si s jahodami nemusíte robiť vrásky.

A navyše sú protizápalové, antibakteriálne, pomáhajú čistiť organizmus a taktiež bieliť zuby!

Jahodový mix, 470 g, 8,29 €. Zloženie: ovsené lupienky 44 %, vláknina 20 %, jadrá kešu orechov 15 %, čokoládové hobliny horké 14 %, lyofilizované jahody 7 %.

Aké prospešné látky sú v jahodách, už viete. A kde sú jahody v Mixite? Napríklad v Jahodovom mixe , novinke, ktorá je doslova chrumkavou ódou na jedno z nejmixovanějších ovocí od počiatkov Mixitu. Okrem kociek mrazom sušených jahôd v mixe nájdete aj ďalšieho obľúbenca – kešu oriešky, hoblinky horkej čokolády a tiež jemne škoricovú vlákninu s krehkými ovsenými lupienkami. Jahodový mix sa navyše ukrýva v krásnom tubuse z folklórnej edície.

Jahoda – Chrumkavé kocky , 40 g, 4,59 € . Zloženie: lyofilizované jahody.

Chrumkavú jahodu na Mixit zoženiete aj samostatne. Napríklad vo forme plátkov , ktoré sú ideálne na samostatné zobanie. Pokiaľ ju chcete pridávať do jogurtu, kaše alebo napríklad do koláča, vyskúšajte kocky. Sú menšie a tak nejako skladnejšie. A na Mixit ich nájdete v dvoch baleniach, 40 gramovom a 100 gramovom . Zdá sa vám to málo? 40 gramov jahôd sa zmestí tak akurát do tubusu s litrovým objemom a 100 gramov zaberie celé 2 litre!

Zaraďte do svojho jedálnička viac jahodového maškrtenia a chrumkania. S Mixitom je to hračka!


0 Košík Hore