Predĺžená do dnešnej polnoci! DOPRAVA ZDARMA s Packetou už len do 6.12. 23:59.

Predĺžená do dnešnej polnoci! DOPRAVA ZDARMA s Packetou už len do 6.12. 23:59.

Zle sa vám mixuje? Niečo nefunguje? Skúste si prosím Mixit pustiť napríklad v prehliadači Edge, my to zatiaľ opravíme. Ospravedlňujeme sa!

Chuť a vôňa leta: Mrazom sušené jahody plné vitamínov

Zdroj: plnielanu.zoznam.sk 16. 2.


Leto ešte v nedohľadne? Nevadí! Užite si ho aspoň na tanieri alebo skôr v miske plnej vitamínmi nabitých jahôd. V Mixite ich proste milujú, takže ich mrazom sušenú verziu nájdete v mnohých produktoch. A to najlepšie? Sušenie mrazom, čiže lyofilizácia, ich nepripravuje o živiny. A jahody ich teda rozhodne majú dosť!

Pri lyofilizácii sa ovocie vysuší pomocou prudkého ochladenia. Čerstvé jahody sú plné vody, a tak na výrobu 50 g sa spotrebuje až 500 g čerstvého ovocia. Tento mrazivý šok má mnoho výhod. Ovocie nie je gumové, ale získava pevné chrumkavé skupenstvo. Vďaka tomu potom vydrží dlho aj bez konzervantov alebo farbív. A čo je hlavné, zachováva si vitamíny a ďalšie zdraviu prospešné látky.

Zdroj: MixIt

Pri jahodách sa jedná hlavne o:

Mangán. Jahody majú najväčší podiel mangánu zo všetkých druhov tunajšieho ovocia. Mangán má priaznivý vplyv na krvotvorbu, kosti, nervy, mozog a taktiež podporuje libido, podobne ako zinok, ďalší prvok, ktorý jahody obsahujú. 

Železo. Jahody obsahujú veľa železa, ktoré vám dodá silu, a na tú krvotvorbu má tiež skvelý vplyv. Že by to spolu súviselo?

Vitamín C a ďalšie antioxidanty. Však to poznáte. Imunita, boj proti voľným radikálom spôsobujúcim rakovinu, ale napríklad aj starnutie kože. S ničím z toho si s jahodami nemusíte robiť vrásky.

A navyše sú protizápalové, antibakteriálne, pomáhajú čistiť organizmus a taktiež bieliť zuby!

Zdroj: MixIt

Aké prospešné látky sú v jahodách, už viete. Čo tak ich mať každé ráno v miske? S Mixitom žiadny problém. Môžete siahnuť napríklad po Jahodovom mixe , úplnej novinke, ktorá je doslova chrumkavou ódou na Jahodu. Okrem kociek mrazom sušených jahôd tam nájdete aj ďalšieho Mixit obľúbenca – kešu oriešky, taktiež aj hoblinky horkej čokolády a jemne škoricovú vlákninu s krehkými ovsenými lupienkami. Jahodový mix sa navyše ukrýva v krásnom obale s folklórnymi motívmi.

Chrumkavú jahodu v Mixite zoženiete aj samostatne. Napríklad vo forme plátkov , ktoré sú ideálne samostatne. Pokiaľ ju však chcete pridávať do jogurtu, kaše alebo napríklad do koláča, odporúčame skôr kocky. Sú menšie a tak nejako praktickejšie. Pri dôkladnom rozmiešaní máte prakticky istotu, že sa v každej lyžičke jogurtu nejaká objaví.

Nájdete ich v dvoch baleniach, 40 gramovom a 100 gramovom . Zdá sa vám to málo? 100 gramov zaberie celé 2 litre objemu!

Zaraďte do svojho jedálnička viac jahodového maškrtenia a chrumkania. S Mixitom je to hračka!

0 Košík Hore