Veľký adventný kalendár s dopravou zadarmo! Pozrite si celú našu vianočnú kolekciu.

Zle sa vám mixuje? Niečo nefunguje? Skúste si prosím Mixit pustiť napríklad v prehliadači Edge, my to zatiaľ opravíme. Ospravedlňujeme sa!

ZACHRUMKAJ SI NA ZDRAVIE

Leto je čas dovoleniek, dovolenkového oddychu pri mori, pri jazere, na horách, veľkých a malých výletoch. Preto je dobré mať vždy nejakú tú dobrotu pri sebe - až na vás príde chuť na sladké - môžete si dať desiatu alebo dobiť baterky. Otázkou je, čo si vybrať, aby letná chuťovka bola nielen zdravá, ale tiež chutá a výživná?

Prečítaj si náš článok a uvidíš :)

Do batôžku na výlet si najčastejšie zabalíme nejaké ovocie alebo čokoládové tyčinky. Bohužiaľ - v tropických horúčavách čerstvé ovocie a čokoládové tyčinky sú veľmi skoro .. nejedlé. A čo potom, keď ideme na bicykel? Do mini cyklo batôžka si môžete pribaliť len drobnosti.

My pre vás máme riešenie - vrecúška do vačku plné lyofilizovaného ovocia čiže ovocia sušeného mrazom. No áno, ale čo to je? A prečo je tak úžasné?


Niečo málo z histórie


"Lyofilizácia prebieha v sušiacej komore, kde plod hlboko zamrazíme až na -100 ° C. Potom prichádza prvá fáza sušenia - sublimácia. Zvyšujeme teplotu späť k nule a vďaka podtlaku 50 až 100 Pa sa voda z plodu postupne stráca odparovaním do kondenzačnej komory. Posledné na rad prichádza tzv. sekundárne sušenie, pri ktorom je odstránená zostávajúca viazaná vlhkosť pre dosiahnutie 100% kvality a krehkosti. Vďaka tomu ovocie stráca všetku vodu, ale uchová si všetky zvyšné vlastnosti. Lyofilizácia je jednou z najlepších spôsobov konzervácie potravín az pohľadu zachovania kvality potraviny je najlepšou metódou. "


V kostke - takto spracované ovocie si uchováva všetky svoje živiny a zaistí mu pôvodný vzhľad, prirodzenú plnú chuť a vôňu.


Predchodcovia tejto metódy sú Američania a americká armáda, ktorá využívala lyofilizované potraviny počas II svetovej vojny. Mrazom vysušiť môžeme rôzne potraviny - od zeleniny a ovocia, mäsa, rýb, až po korenie, probiotiká, a dokonca aj vakcíny.

Lyofilizavené potraviny boli využívané najmä tam, kde boli dôležité aj iné aspekty - malá hmotnosť či objem. Astronauti, vojaci, alpinisti, ľudia zaoberajúci sa trekkingom alebo ľudia, ktorý nosia všetky batožiny na chrbte poznajú tento typ potravín.


Zachrumkaj si s chuťou..


V Mixitu Vám radi prinášame novinky a prekvapujeme vás menej známymi produktami. Aj preto Vám doporúčame chrumkavé ovocie. Pre maškrtné jazýčky sme tiež pripravili veľké a malé tubusy s lyofilizovaný ovocím, ktorý môžete zaliať mliekom, jogurtom alebo ho chrumkať samotné. Môžete si tiež namiešať vlastný šťavnatý mix. Vrečúška sa naopak hodia na cesty.


Je vlastne jedno čo si vyberiete, ovocie vám dodá rýchlu porciu energie, vitamínov, minerálov a antioxidantov.

Farby, farby, farbičky..


U nás si môžete vyberať až z 16 druhov ovocia. Aké vlastnosti skrýva každý jeden?


Mixit doporučuje: 


Lyofilizované ovocie má drahocennú vlastnosť, preto odporúčame zaradiť ho do jedálnička. Môžete si namiešať mix, ktorý sa hodí predovšetkým pre športovcov alebo pre tých, ktorí chcú schudnúť. Možno je čas postarať sa o správne fungovanie čriev? Chutný mix podporujúci metabolizmus vám nielen zachutí, ale aj urobí niečo dobré pre svoj organizmus. Strava typu fast food a sedavý životný štýl spôsobujú, že si veľa ľudí nedokáže poradiť s vysokým cholesterolom. Preto odporúčame tubus plný ovocia, ktorý má pozitívny vplyv na vaše zdravie.


V zime alebo v lete - každý z nás je minimálne raz za rok prechladnutý. Predchádzajte nádche, kašlu, horúčke a posilňujte organizmus antioxidantmy. Ak aj napriek tomu chytíte nejaký ten bacil, dajte si poriadnu dávku vitamínu C.

Späť na všetky články

0 Komentárov k článku ZACHRUMKAJ SI NA ZDRAVIE


Komentár

Ďalšie články

0 Košík Hore