Veľký adventný kalendár s dopravou zadarmo! Pozrite si celú našu vianočnú kolekciu.

Zle sa vám mixuje? Niečo nefunguje? Skúste si prosím Mixit pustiť napríklad v prehliadači Edge, my to zatiaľ opravíme. Ospravedlňujeme sa!

Ovsené sušienky so slivkami

Stačí polhodinka v kuchyni a výsledkom je táto zdravá dobrota - ovsené sušienky so slivkami! A prečo sú nám slivky natoľko sympatické, že sme ich spravili hlavnou ingredienciou tohto receptu?

Skrátka sú plné látok, ktoré sú nevyhnutné pre zdravé fungovanie nášho organizmu. Obsahujú vitamíny skupiny B a H, ktoré sú dôležité pre tvorbu krvi, látkovú premenu, zdravie pokožky, vlasov, nechtov. Ďalej sú bohaté na vitamín E, čo je prírodný antioxidant. V slivkách tiež nájdeme poriadnu zásobu minerálov - draslíka, fosforu, železa, horčíka či vápnika. Tak prečo to nevyužiť?

Čo potrebujeme:

- ovsené vločky
- hladkú múku
- trstinový cukor
- nasekané vlašské a lieskové orechy
- maslo
- 1 ližičku medu
- 1 ližičku vody
- 1/2 ližičky jedlej sody
- škoricu, vanilku
- sušené slivky a ďalšie ingrediencie podľa chuti: slnečnicové semienka, ľanové semienka, dýňové semienka, mak, kokos...... 

(Psst, pre zjednodušenie sme vám väčšinu potrebných surovín pripravili rovno do tohto misu... ;)

Do hrnčeka s obsahom cca 230 ml (1 cup) nasypeme do jednej tretiny vločky, do ďalšej tretiny múku a poslednú tretinu vyplníme cukrom (podľa chuti), nasekanými orechmi a ďalšími semienkami. V miske všetko premiešame.

V menšom hrnci rozohrejeme približne 40 g masla spolu s lyžicou medu. V lyžičke horúcej vody rozpustíme pol čajovej lyžičky sódy a za stáleho miešania vlejeme do hrnca. Túto zmes pridáme k prvej zmesi, pridáme poriadnu porciu sušených sliviek a všetko dôkladne premiešame.

Rúru si rozohrejeme na 150 ° C. Na plech dáme papier na pečenie a zo vzniknutej hmoty na neho tvarujeme malé kolieska. Dôležité je dodržiavať väčšie rozostupy, v rúre sa zmes roztiahne. Z vyššie uvedeného množstva urobíme 6 sušienok, ktoré sa nám krásne zmestia na jeden plech.

Po 15 - 20 minútach, až sušienky zozlatnú, vyberieme ich z rúry. Necháme vychladnúť a môžeme sa do nich smelo pustiť. Alebo sa o tú zdravú dobrotu s niekým rozdeliť ;)

 

Späť na všetky články

0 Komentárov k článku Ovsené sušienky so slivkami


Komentár

Ďalšie články

0 Košík Hore