Veľký adventný kalendár s dopravou zadarmo! Pozrite si celú našu vianočnú kolekciu.

Zle sa vám mixuje? Niečo nefunguje? Skúste si prosím Mixit pustiť napríklad v prehliadači Edge, my to zatiaľ opravíme. Ospravedlňujeme sa!

Mrkvové cupcakes s Mixit vajíčkami

Dnešný recept s Mixit vajíčkami, ktoré sa s nami čoskoro rozlúčia, vám prichystala Markéta v rúre. Recept uviedla slovami: 'Mrkvový koláč nikdy nepatril k mojim obľúbeným, ale toto voňavé, korenené, geniálne cesto všetko zmenilo. Vyjde buď na 1 bábovkovú formu alebo 21 muffinov. Stojí za to k tomu dať ešte niečo tvarohové alebo smotanové, pekne to k sebe ladí. ' 

Čo budete potrebovať?

50 g masla, 300 g mrkvy, 150 g medu, 1 lyžička škorice, 1/2 balenie prášku do pečiva, 100 g vlašských orechov, 180 g polohrubej múky, 4 vajcia, 150 ml slnečnicového oleja, štipka soli, pol citróna, pol lyžičky zázvoru, 1 lyžička kurkumy a 100 g trstinového cukru.

Ako na to?

Najprv nastrúhame najemno mrkvu (alebo rozmixovať), orestujeme ju 3 minúty na masle (chytí to šmrnc!;-)), odstavíme, primiešame zázvor, kurkumu (možno vynechať), škoricu a necháme vychladnúť. Medzitým si vyšľaháme žĺtky s cukrom a medom, zašľaháme aj olej. Potom pridáme vychladenú mrkvovú zmes, šťavu a kôru z citróna, mleté orechy a polohrubú múku zmiešanú s práškom do pečiva. Nakoniec vmiešame vyšľahaný sneh z bielkov so štipkou soli. Plníme jamky v plechu na muffiny vystlané papierovými košíčkami, asi centimeter pod okraj. Pečieme na 175 ° C cca 15 minút. Vychladnuté muffiny ozdobíme obľúbeným krémom, teraz som dala mascarpone so smotanou na šľahanie a lyžicou práškového cukru  a bohato ozdobíme čokoládovými Mixit vajíčkami s mandľou vo vnútri.

Späť na všetky články

0 Komentárov k článku Mrkvové cupcakes s Mixit vajíčkami


Komentár

Ďalšie články

0 Košík Hore