DOPRAVA ZA 1 CENT s Packetou, ale len do nedele 26.9.. Náš TIP: Čokoládové dobroty sú späť v ponuke

Zle sa vám mixuje? Niečo nefunguje? Skúste si prosím Mixit pustiť napríklad v prehliadači Edge, my to zatiaľ opravíme. Ospravedlňujeme sa!

Mixujeme s Máriou z Rutina.cz

Články od Majky, ktorá sa aktívne venuje posilňovaniu s vlastnou váhou a zdravému stravovaniu, sme si všimli už pred dvomi rokmi, kedy sa na svojom webe Rutina.cz delila s čitateľkami o svoj jedálniček, ktorého súčasťou bol aj Mixit. Zaujala nás hlavne svojím nadšením a energiou, s ktorou sa venuje svojim dvom deťom rovnako ako udržovaniu skvelej kondície.

 

 

Jej mottom je:

„Všetko ide bez výhovoriek, keď sa chce!“

 A pretože by bola škoda sa o podobne motivujúcu nadšenkyňu ako je Marie nepodeliť, spúšťame týmto nepravidelný seriál „Mixujeme s..“. Môžete sa tak tešiť aj na zaujímavé mixovacie tipy :-)

Čo nám k svojmu mixu hovorí Majka?

 „Pri mixovaní „ideálneho“ müsli ma ovplyvnili 2 faktory:

  • chcem ľahko stráviteľné raňajky/desiatu pre dodanie potrebnej energie a živín
  • túžim po mixe, do ktorého nebudem musieť zakaždým primiešavať jogurt alebo mlieko, aby som si zaistila potrebné bielkoviny a tuky.

Preto som siahla po bezlepkovom základe Bezlepkové zobkanie (lepku máme behom dňa v priemere až až), primiešala k nemu sójové vločky, konopné semienka, amarant a mandle pre vykrytie širokého spektra esenciálnych aminokyseíin a zdravých tukov z rastlinnej ríše. Pre zdroj potrebných vitamínov a antioxidantov som nemusela chodiť ďaleko a zvolila plody z našej domoviny - čučoriedky a morušu. Škorica a horká čokoláda sú tou najzdravšou možnou formou dochutenia müsli. Získala som tak mix nielen výnimočnej chute, ale aj plnohodnotnú porciu jedla, z ktorého moje telo z pohľadu racionálnej výživy bude ťažiť najviac.“

Pomer živín - sacharidy:bielkoviny:tuky = 70%:15%:15%

Majkin Rutina mix môžete kúpiť TU.

Záverom sme Majku poprosili, aby nám svoju cestu k tejto duševnej aj telesnej forme popísala na pár málo riadkoch. Svoju živelnosť dokazuje tým, že aj cez snahu o stručnosť sa nedokázala nerozpísať :).

"Zmena môjho životného štýlu začala po narodení môjho druhého dieťaťa pred tromi rokmi. Bola som odhodlaná so sebou po pôrode niečo robiť! Ako každá maminka som sa samozrejme potýkala s nedostatkom času, ktorý mi nedovolil plánovať si cestu niekam do fitka. Naučila som sa cvičiť doma a používať domáce náčinie pre spestrenie cvičebných zostáv. Pohyb sa mi stal domácou závislosťou, ktorá vždy čakala na spiace dieťa v izbičke :)."

Majka a jej tubus plný dobrôt.

"V momente, keď sa kamarátky sťažovali, že nevedia ako a kedy cvičiť, vznikol nápad založiť Rutinu – myšlienka podeliť sa aj s ostatnými (aj tými bezdetnými;)), že keď sa hýbať chce, tak to ide aj cez mnohé prekážky, ma nadchla! Do Rutiny som skočila po hlave, s radosťou a nadšením, ako možno oslovím skupinu ľudí, ktorí chcú so sebou niečo robiť aj v časovom presse. To, že sa stránky „prefláknu“ natoľko, ma zaskočilo a zároveň veľmi príjemne prekvapilo. Za moje posledné 3 cvičebné roky som sa toho veľa naučila o cvičení, o svojom tele, stal sa zo mňa osobný tréner, a bez pohybu aj „mojich Rutiňákov“ si už život neviem predstaviť :). Teraz sa zameriavam viac aj na výživu a zdravé stravovanie. Ukončila som 6 mesačný kurz výživového poradenstva a opäť dúfam, že ľuďom okolo predám nový pohľad na to, ako sa správne stravovať a čo pre to urobiť. Stále sa je čomu učiť a tak uvidím, akým smerom sa budem vyvíjať ďalej. Každopádne dnes už viem, že šport a výživa patria neodmysliteľne do môjho života ako čistenie zubov alebo uspávanie detí. Mojím mottom je šíriť túto pozitívnu závislosť ďalej :)."

Zdraví Majka z www.rutina.cz

S Mixitom budete mať tiež
poriadnu dávku energie
.
Späť na všetky články

0 Komentárov k článku Mixujeme s Máriou z Rutina.cz


Komentár

Ďalšie články

0 Košík Hore