DOPRAVA ZA 1 CENT s Packetou, ale len do nedele 26.9.. Náš TIP: Čokoládové dobroty sú späť v ponuke

Zle sa vám mixuje? Niečo nefunguje? Skúste si prosím Mixit pustiť napríklad v prehliadači Edge, my to zatiaľ opravíme. Ospravedlňujeme sa!

Mixujeme s Fitnessgirl Monikou

V našom nepravidelnom seriáli „Mixujeme s..“ ste nedávno mohli čítať príspevok od Majky, ktorá cvičí s vlastnou váhou a aj po dvoch deťoch vyzerá skvelo. Pre dnes sme oslovili Moniku, ktorá pred niekoľkými rokmi radikálne zmenila svoj životný štýl a fitness sa jej stal aj profesiou. Takto nám táto veľmi úspešná blogerka opísala seba, svoj obľúbený mix a aj to, ako raňajkuje najradšej..

 

Som vlastne úplne obyčajné dievča. Milujem fitness, zdravé jedlo a rada svoje postrehy zdieľam so svetom na svojom blogu (http://fitnessgirl-lifestyle.blogspot.com/). A tiež som si zamilovala Mixit, pretože ten to všetko perfektne dopĺňa :-)

Rada experimentujem a skúšam nové veci a kombinácie, hlavne keď dôjde na dobré jedlo. Raňajkových mixov od Mixit som už vyskúšala mnoho a aj keď ma mixovanie a testovanie nových snáď nikdy neomrzí, jeden mix si asi budem chcieť ešte isto zopakovať, pretože ten sa mi naozaj podaril!

Mixit podľa Moniky.

Osobne mám špeciálne, a pravda asi aj trochu náročné, požiadavky na ideálny základ celého mixu. Chrumkať to musí, ale zároveň potrebujem aj celistvosť v podobe vločiek. Keď sa k tomu pridá niečo naviac – napríklad amaranth či pšeničné pukance a celé sa to spojí s medom, tak až vtedy je to to pravé! A presne preto si ma získal základ Ahmed – amaranth a med. Pravda, obavy som mala a istá som si na 100% nebola, ale život je predsa len plný očakávaní a prekvapení. Tentokrát som bola prekvapená milo, a to ideálnou kombináciou chrumkavosti, jemnosti, sladkosti a ľahkosti tohto základu.

Ale dosť o Ahmedovi. Aj keď je to základ bohatý, mojim náročným požiadavkám nestačí. Exotické figy a banán tomu ale dodajú omnoho lepší nádych a zároveň si spolu chuťovo perfektne rozumejú.  

V mojom mixe zároveň nikdy nesmie chýbať minimálne hŕstka orieškov. Pri mixovaní si chcem dopriať niečo špeciálne a aj preto som zvolila orechy makadamové – nie sú také známe a bežne dostupné, ale práve to ich robí výnimočnými. Rovnako ako ich výborná chuť samozrejme :-)

A čo by to bol za mix bez nejakej tej sladkej bodky navyše? Tu som zvolila dve rozdielne chute, ktoré sa však vzájomne perfektne dopĺňajú – horké kávové zrná v čokoláde s ľahko kyslými brusnicami v karóbe. Nemohla som vybrať lepšie, pretože tieto dve zložky obohatili celkový mix presne o to, čo by mu inak mohlo chýbať (a teraz už bohužiaľ chýba... holt človek vždy musí chodiť vyjedať to najlepšie a nedá si povedať!).

Svoj mix si Monika berie aj na cesty.

Nezabúdajte ale na jednu dôležitú vec! Aby to raňajkovanie bolo naozaj sladké, treba si ho aj s láskou pripraviť a v kľude vychutnať. Urobiť si ráno štvrť hodinku pre seba je maličkosť a do nového dňa nás to naštartuje oveľa lepšie, ako keby sme raňajky zhltli v rýchlosti. Mne osobne najviac chutí, keď si všetko krásne naservírujem. Čo takto s kopčekom extra hustého jogurtu a čerstvým ovocím? Ako štart do nového dňa ideál. Pred dopoludňajším cvičením, ako odmena po rannom behu alebo len tak behom dňa... napríklad aj po poriadnom TRX tréningu na dovolenke na slnečnej Kréte! Človek by si mal predsa robiť aspoň malú sladkú radosť každý deň :-)

Späť na všetky články

0 Komentárov k článku Mixujeme s Fitnessgirl Monikou


Komentár

Ďalšie články

0 Košík Hore