Predĺžená do dnešnej polnoci! DOPRAVA ZDARMA s Packetou už len do 6.12. 23:59.

Predĺžená do dnešnej polnoci! DOPRAVA ZDARMA s Packetou už len do 6.12. 23:59.

Zle sa vám mixuje? Niečo nefunguje? Skúste si prosím Mixit pustiť napríklad v prehliadači Edge, my to zatiaľ opravíme. Ospravedlňujeme sa!

Mixit cheesecake od MasterChefky Kristíny Nemčkovej

"Ráno pred školou najčastejšie raňajkujem müsli s jogurtom. Čiastočne preto, že si nič iné nestíham prichystať, ale taktiež mi to chutí. Pri müsli je pre mňa dôležité, aby nebolo veľmi sladké. Zároveň mi ale často chýba kyslosť a zaujímavé korenia. Keď prišla možnosť namixovať si vlastné müsli, neváhala som ani minútu. Môj #UPGRADEMIX je na svete, teda presnejšie na Mix.it! A to by som nebola ja, keby som z neho tiež niečo neupiekla. Skúste to taktiež!"

- Kristína Nemčková, víťazka MasterChef Česko 2019

Suroviny

Na korpus:

Na krém:

 • 150 ml smotana na šľahanie
 • 5 vajec
 • 2 balíčky vanilkového cukru
 • 100 g práškového cukru
 • 2 kyslej smotany
 • 1 vanilkový struk
 • 500 g krémového syru (odporúčam Philadelphiu alebo Lučinu, prípadne kombináciu oboch v pomere 1:1)

Recept

Odvážim si potrebnú dávku müsli z #Upgrade Mixu. V ňom nájdete ružovú čokoládu, mrazom sušené višne, pomaranče a pistácie, všetko jemne okorenené škoricou a kardamónom. Müsli jemne rozmixujem s rozpusteným maslom. Zmes s pomocou polievkovej lyžice vtlačím na dno a do bokov tortovej formy s priemerom 22 cm. Tortovú formu dám na plech vyložený papierom na pečenie. Ten tam dávam pre prípad, že by z nej vytieklo maslo - zabráni to zašpineniu rúry aj plechu a ušetrí vám to nervy s čistením.

Rozmiešam vajíčka s vanilkovým a práškovým cukrom a prilejem smotanu na šľahanie. Po chvíli miešania pridám 2 kyslé smotany, vanilku zo struku a krémový syr. Krém nalejem na korpus a pečiem v rúre na 150 °C po dobu cca 70 minút.

Aby bol cheesecake naozaj dokonalý, používam pár trikov:

 • Pri pečení si do spodnej časti rúry dám plech s vodou. Keď máte parnú rúru, zapnite si paru.
 • V priebehu pečenia rúru nikdy neotváram.
 • Koláč nechávam vychladnúť priamo v rúre - po upečení len mierne otvorím dvierka. Je to dôležité, pretože cheesecake po upečení narastie a pri rýchlom ochladení by mohol krém spadnúť.
 • Nechám vychladiť cez noc v chladničke.

Vychladený cheesecake druhý deň dozdobíme podľa fantázie. Na ten na fotke som použila prach z rozmixovaných pistácií, mrazom sušené višne, čerstvé čučoriedky a jedlé kvety. Výborne sa k nemu hodia aj kopčeky kyslej smotany zmiešané s vanilkovým cukrom.

Môj tip

Oplatí sa vydržať a nechať cheesecake vychladiť cez noc, aby poriadne stuhol. Máte potom skvelé raňajky!

Dobrú chuť,
vaša Kristína

Späť na všetky články

0 Komentárov k článku Mixit cheesecake od MasterChefky Kristíny Nemčkovej


Komentár

Ďalšie články

0 Košík Hore