Veľký adventný kalendár s dopravou zadarmo! Pozrite si celú našu vianočnú kolekciu.

Zle sa vám mixuje? Niečo nefunguje? Skúste si prosím Mixit pustiť napríklad v prehliadači Edge, my to zatiaľ opravíme. Ospravedlňujeme sa!

Lyofilizované ovocie pre deti

Lyofilizované ovocie v jedálničku malých gurmánov


Rodičia budú asi súhlasiť, že čerstvé a zdravé ovocie je dôležitým prvkom výživy detí. Čo však môžete urobiť s tým, že deti, ktoré majú vlastnú predstavu o jedálničku, nie vždy túto vetu zdieľajú?

Pyramída výživy, ktorú zostavil Výskumný ústav potravinársky pri Národnom poľnohospodárskom a potravinárskom centre, ukazuje, že ovocie a zelenina by mali byť neoddeliteľnou súčasťou jedálnička. Mnoho nutričných terapeutov sa dokonca zhoduje, že deťom prospieva zaraďovať zeleninu a ovocie vo zvýšenom množstve v priebehu celého dňa. Pestrý a vyvážený jedálniček by sme však mali skladať zo všetkých poschodí pyramídy.


Čo ak dieťa nie je vždy ochotné siahnuť po čerstvom ovocí? A pri zdravom jablku prevráti očami a povie „mama - eeee...!“? Je čas hľadať rovnako zdravé alternatívy. Odborníci na výživu poukazujú na to, že trikom, ktorý uľahčuje život rodičom, môže byť používanie rôznych foriem podávania ovocia - okrem čerstvej formy - môžete použiť džúsy či to, na čo sa zameriame v tomto článku, lyofilizované ovocie.

Pozrite, špunti si už pochutnávajú. Za fotku ďakujeme našej fanúšičke Monike. :-) 

Aké je to lyofilizované ovocie?

Technika lyofilizovania zahrnuje sušenie mrazom. Tento technologický proces je široko používaný a umožňuje zachovať výživnú hodnotu ovocia. Konečný produkt má formu ľahkého jedla, pretože v čerstvom ovocí je to voda, ktorá váži najviac (dokonca okolo 90%).
A hoci počas sezóny nemôže nič konkurovať čerstvému ovociu priamo zo sadu od miestneho záhradníka - vďaka sušeniu mrazom sme schopní udržať vitamínovú bombu z celej ovocnej sezóny. Ovocie sušené mrazom, či už vo forme kúskov, drinku alebo ľahkej tyčinky obsahuje všetku silu vitamínov.

Prečo to stojí za to

Uľahčuje dieťaťu jesť výživnú stravu a mať ju vždy po ruke. Nie je to náročné na prípravu, ľahko sa skladuje a má dlhú skladovateľnosť - bez potreby pridávania syntetických látok.
Vďaka zaujímavej forme a veľmi intenzívnej ovocnej chuti súťažia so sladkosťami. Rozdiel je v tom, že intenzívna sladká chuť je spôsobená prírodnými ingredienciami sušenými mrazom. Lyofilizované ovocie obsahuje rovnaké množstvo cukrov ako obyčajné ovocie, ale je balené do menších objemov.

Mixit chrumkavé ovocie

Ak máte obavy, že vaše dieťa neje dostatok čerstvého ovocia  – lyofilizované ovocie je skvelá voľba. Môže byť zdravou desiatou - alebo dokonca jedným z prvých experimentov s batoľatami s jedlom - vďaka svojej elegantnej štruktúre a dojmu „topenia sa v ústach“, akoby boli špeciálne vytvorené pre deti. Každopádne - pre dospelých nie menej, pretože sú jednoducho chutné.

Tu nájdete celú škálu chutného lyofilizovaného ovocia Mixit. Môžete tiež miešať mrazom sušené ovocie podľa vlastnej chuti alebo vkusu dieťaťa.

mrazom susene ovocie pre deti

Späť na všetky články

0 Komentárov k článku Lyofilizované ovocie pre deti


Komentár

Ďalšie články

0 Košík Hore