Veľký adventný kalendár s dopravou zadarmo! Pozrite si celú našu vianočnú kolekciu.

Zle sa vám mixuje? Niečo nefunguje? Skúste si prosím Mixit pustiť napríklad v prehliadači Edge, my to zatiaľ opravíme. Ospravedlňujeme sa!

Korenené vianočné zapečené müsli

Nestihli ste chrumkavý vianočný mix, alebo skrátka len hltáte každú novú kombináciu? Vianoce sú sviatky pochutín, nie každá ale musí byť hriešna.. dôkazom môže byť napríklad zapečený základ Ovsená klasika Dr. Birchera s mixom semienok, mandlí a brusníc. S chuťou do toho!

Korenené vianočné zapečené müsli

250 g ovsených vločiek*
25 g slnečnicových semienok*
25 g dyňových semienok*
100 g nelúpaných mandlí*
50 g trstinového prírodného cukru*
2 g mletej škorice (1 zarovnaná lyžička)*
100 g sušených brusníc**
5 g soli (1 zarovnaná lyžička)
2 g sušeného mletého zázvoru (1 zarovnaná lyžička)
90 g detskej jablkovej presnedávky (1/2 fľaštičky)
25 g oleja
70 g tekutého medu

* namiešajte si na Mixit v sekcii müsli
** namiešajte si na Mixit v sekcii suché plody

Trochou oleja vytrite plytký plech na pečenie a rúru začnite vyhrievať na 160 stupňov. V miske zmiešajte všetky sypké suroviny okrem brusníc. Prilejte presnedávku, med, zbytok oleja a všetko dôkladne premiešajte veľkou lyžicou alebo vareškou. Skôr ako pohyby zdola hore sú tu účinné roztieracie tlaky o dno a steny misky. Lepkavú zmes rozprestrite v nízkej vrstve na plech a vložte do rúry. Ak máte teplovzdušný obeh, zapnite ho a teplotu znížte na 150 stupňov. Pečte celkom 30-35 minút. V polovici doby pečenia začnite müsli pravidelne po 5 minútach premiešavať. Po uplynutí pol hodiny, akonáhle dostane müsli zlatý nádych a prestane byť čiastočne lepkavé, odoberte malú vzorku a a nechajte ho zachladnúť. Ak je po vychladnutí chrumkavé a dobre sa rozdrobí, máte upečené. Pozor, hranice medzi dobre upečeným a spáleným müsli je veľmi nezreteľná, buďte ku koncu pečenia v strehu. Müsli nechajte dobre vychladnúť a zmiešajte ho s brusnicami. Obratom vyexpedujte do vzduchotesného pohára alebo nádoby, inak začne postupne vlhnúť a kaziť sa.

Jana Florentýna Zatloukalová 

 vianočná ochutnávka z pripravovanej
raňajkovo – desiatovej kuchárky
NAMIXUJ SI ... MIXIT.CZ

Späť na všetky články

0 Komentárov k článku Korenené vianočné zapečené müsli


Komentár

Ďalšie články

0 Košík Hore