Veľký adventný kalendár s dopravou zadarmo! Pozrite si celú našu vianočnú kolekciu.

Zle sa vám mixuje? Niečo nefunguje? Skúste si prosím Mixit pustiť napríklad v prehliadači Edge, my to zatiaľ opravíme. Ospravedlňujeme sa!

Jedno-müsli-hubky

Jednomüselne sme sa zhodli, že s príchodom jari by to chcelo nový müsli recept,  pomocou ktorého si môžete pripraviť chutné mini cereálne dobroty. Ľahké, zdravé a samozrejme parádne vypečené do chrumkava, jednoducho ideálne na zahryznutie napríklad behom posedenia na slniečku. :)

Aj keď už správne tušíte, že sa bude piecť, ničoho sa nebojte.. stačí chvíľa v kuchyni a sami sa presvedčíte, že tento náš cereálny výmüsel nie je žiadny nezmüsel. :)

 

Na prípravu budete potrebovať:

  • vločky
  • brusnice
  • slivky
  • kešu
  • slnečnicové semienka

Túto zmes môžete zakúpiť priamo u nás, alebo si namixovať svoj mix z ovocia a orechov podľa chuti, doma potom stačí len odsypať do misky a pridať:

  • biely jogurt
  • trstinový cukor alebo med (tí maškrtnejší)
Mixit zmes na pečenie
Vám namiešame na mieru.


Postup:

Celú müsli zmes dobre premiešame s jogurtom, pridáme cukor alebo med tak, aby vznikla hustejšia hmota. Ak máte náhodou doma sušičku na ovocie, takto pripravenú zmes naneste na fóliovú misku vo vrstve hrubej asi pol centimetra a nechajte cez noc sušiť. Ak také zariadenie doma nemáte, nevadí, zmes môžete jednoducho naniesť na plech, rúru predhriať na 180°C a zapiecť cca 10 – 15 minút do zhnednutia povrchu. Po vybratí z rúry odporúčame nakrájať na pásiky alebo štvorčeky podľa fantázie a nechať ešte voľne sušiť, pokým nebudú Vaše müsli dobroty chrumkavé.

A ak nemáte dosť času alebo si chcete vziať tyčinku so sebou do práce či na cesty, máme ešte jednoduchšie rešenie.. Aj naše müsli tyčinky Mixitky vám padnú do vrecka ako uliate.

My Vám len poprajeme veľa slnečných dní, ideálnu spoločnosť na prechádzky a nech Vám to chrumká! :)

Nechajte si chrumkať :)!
Späť na všetky články

0 Komentárov k článku Jedno-müsli-hubky


Komentár

Ďalšie články

0 Košík Hore