Veľký adventný kalendár s dopravou zadarmo! Pozrite si celú našu vianočnú kolekciu.

Zle sa vám mixuje? Niečo nefunguje? Skúste si prosím Mixit pustiť napríklad v prehliadači Edge, my to zatiaľ opravíme. Ospravedlňujeme sa!

Deň D rok po a týždeň pred..

Asi už mnoho divákov ČT si všimlo krátkych prestrihov v relácii Deň D štvrtej série, kde sa to mihne nejakým tým naším tubusom, prípadne ksichtom :-) I keď dlho nebolo isté, či bude táto už natočená séria po programových úpravách zaradená do vysielania, teraz je s odkladom v plnom prúde a je na čase trošku porozprávať o celom tom zážitku, ktorý sme si z natáčania odniesli a z pocitov, ktoré týždeň pred odvysielaním máme.

Nutné predostrieť, že natáčanie prebiehalo v júni 2011, čiže presne pred rok pred vysielaním. Od tej doby sme v mnohých veciach pokročili, vyrástli, zmužneli a získali nejaký ten nadhľad. Aj keď sme s naším Mixit zrnom neboli pred kamerami TV zďaleka prvý krát, dodnes nevieme, či budeme po odvysielaní kráčať ulicou hrdo ako pávy, alebo naopak liezť pár mesiacov po kanáloch od hanby :-) Ostré natáčanie s investormi v štúdiu prebiehalo hodinu a bolo plné zvratov, výsledok štvrťhodinového zostrihu aj nášho osudu je teda plne v rukách režiséra a strihačov.

Ako to pristalo Mixit tubusom v TV.

My sme rovnako ako väčšina uchádzačov o investíciu išli do relácie s náležite vysokými nárokmi na výšku investícia aj „nížku“ podielu, ktorý za to ponúkame. S podrobnosťami aj výsledkom Vás ale necháme samozrejme prekvapiť 25.7. po desiatej večernej na ČT1.

Čo ale môžeme prezradiť už teraz?

- Zostava investorov je v tejto sérii naozaj milá a obavy mohol mať len uchádzač, ktorý prišiel s kontroverzným obchodným zámerom či pohľadom na vec.

- Pán Rostock nesklamal, je naozaj natoľko zábavne ironický, ako pôsobí v TV. Je nutné podotknúť, že má aj poriadny prehľad, nakoľko ako prvý začal narážať na vedľajšie podnikateľské aktivity jedného z nás. 

- Stráviť hodinu natáčania v štúdiu pri 30 stupňoch Celzia pod drobnohľadom investorov je vyčerpávajúcejšie než sťahovať tony uskladnených vriec s vločkami.

- Predstavené výsledky našej činnosti stihli za rok od natočenia vyrásť 3x až 4x. Aj tak nie je financovanie rastu žiadna zábava :-)

A takto to pristalo nám..

- Náš zámer získať investíciu na výpravu za exotickými surovinami na trhy ázijských krajín (hlavne megalomanskej Číny), bol krátkozraký. Dnes už vieme, že aj keď sú tamojšie trhy najväčšími na svete a suroviny sú s trochou hľadania kvalitné, problém je v samotných obchodníkoch, ktorí majú skrátka iné návyky, na ktoré nie sme zvyknutí. Nadviazali sme teda pevné obchodné vzťahy s európskymi partnermi a môžeme sa označiť za dodávateľa takmer výhradne českých vločiek a cereálií. Ovocie a oriešky sú z celého sveta a ich pôvod je uvedený pri každom z nich.

- Taktiež sme chceli preniknúť do obchodných reťazcov. Ani tadiaľto cesta nevedie, nakoľko sme veľmi skoro zistili, že títo odberatelia nehodlajú hrať rovnú hru s výrobcami kvalitných potravín akými sú aj naše müsli, kaše, sušené ovocie a oriešky. V podstate Vás nechajú „nažrať“, vybudovať výrobné kapacity a potom Vás postavia na rázcestie – predávať lacné podradné produkty alebo pomaly zomrieť. My sme sa vydali cestou vlastnej distribúcie a do súkromných obchodíkov, čo je nielen výhodnejšie, ale aj pracovne veľmi príjemné.

- Mnohé z našich zámerov sa ale za uplynulý rok zrealizovať podarilo, ako napríklad presťahovať sa do už tretej prevádzky, ktorá ponúka široké možnosti ďalšieho rastu a hrania sa. Darí sa nám vyvíjať aj ďalšie produkty, na ktorých spustenie sa viac než tešíme. S tým súvisí aj nový web, ktorý je síce plný nápadov, hravej grafiky, ale s ktorého testovaním si musíme dať na čas. Nie je nič horšie, ako s veľkou slávou spustiť nové stránky a zistiť, že je to vo výsledku jeden veľký „prúser“ :-). Veľkú radosť nám robia aj odberné miesta, vďaka ktorým si veľa z vás – našich milých zákazníkov -  už môže vyzdvihnúť svoje dobroty bez poštovného kedykoľvek kus od svojho domu.

...ako hodnotíme vystúpenie s ročným odstupom? To si trúfneme zhrnúť až po odvysielaní. Výlet do Brna aj stretnutie s celým štábom bol veľmi adrenalínový a zároveň príjemný zážitok, ale aj tak sme cestou späť do Prahy po D museli odbočiť a predýchať celú skúsenosť jednodennej pracovnej neschopnosti pri vltavskej priehrade :-)

Budeme sa tešiť na Vaše reakcie!

Tu sme sa potili behom natáčania..
Späť na všetky články

0 Komentárov k článku Deň D rok po a týždeň pred..


Komentár

Ďalšie články

0 Košík Hore