Veľký adventný kalendár s dopravou zadarmo! Pozrite si celú našu vianočnú kolekciu.

Zle sa vám mixuje? Niečo nefunguje? Skúste si prosím Mixit pustiť napríklad v prehliadači Edge, my to zatiaľ opravíme. Ospravedlňujeme sa!

Čokoládou proti jesennej depke! :)

Nielen pre čokoholikov, ale hlavne pre všetkých chronických milovníkov slnka, ktorí  každoročne s príchodom jesene upadajú do depky, máme dobrú správu – zatočte so zlou náladou zdravo a bez výčitiek! Velíme do útoku poriadnymi tabuľami 70% tmavej čokolády Saint Dominigue ozdobenými farebným lyofilizovaným ovocím doplnenými o bielu čokoládu Velvet. Zbraní proti prejavom depky máme hneď niekoľko – Chilli con pekan na prebudenie otupených zmyslov, Banán v jahode na doplnenie energie, Mačokoládu proti ukladajúcim sa tukovým vankúšikom a Malinu dočervena  - pre potešenie :-)

Že sa o pochutnávaní si na čokoláde hovorí ako o obľúbenom hrešení pre jej afrodiziakálne účinky je empiricky potvrdený fakt. Môže byť ale prospešná čokoláda zdraviu? Možno vás prekvapíme, ale áno, no nie každá. Poďme sa teda pozrieť, ako je to so zdraviu prospešnými účinkami čokolády.

Nie je čokoláda ako čokoláda

Určite ste v supermarketoch zaznamenali ohromnú ponuku tabuliek, tie ale často nemajú s kvalitnou čokoládou nič spoločné. Ako teda rozoznať pravú a kvalitnú čokoládu od tej ľavej? Predovšetkým podľa percentuálneho obsahu kakaovej sušiny. Pravá čokoláda obsahuje kakaovú hmotu a kakaové maslo. Ľavá kakaový prášok a rastlinný tuk. Takej sa radšej vyhnite, tá v skutku nepôsobí prospešne. Dobrá mliečna čokoláda by mala obsahovať aspoň 30 % kakaovej sušiny, horká najmenej 50 % a luxusná čokoláda ideálne 70 %.

U nás nájdete luxusné čokolády ako sa patrí.


A ako je to teda s tým zdravím?

Najznámejším účinkom čokolády je navodenie pocitu radosti, a to vďaka obsahu endorfínov známych tiež ako hormónov šťastia. Možno neviete, že obsahuje fenyletylamín, hormón, ktorý sa nám v tele vyplavuje pri pocitoch lásky ;-) A tiež serotoním, ďalší z hormónov zodpovedných za dobrú náladu a pocit eufórie, uvoľňujúci sa, keď sme zaľúbení. Theobromín v čokoláde podporuje sústredenie a zvyšuje bdelosť, odvodňuje organizmus a priaznivo pôsobí na koronárne (srdečné) tepny. Čokoláda je tiež bohatým zdrojom minerálov (fosfor, draslík, vápnik, železo) či vitamínov B, PP a E. Čokoláda a zdravie idú teda ruka v ruke.

Čokoláda zdraviu síce prospieva, všetkého ale s mierou. Známe sú čokoládové diéty, pozor ale na vysoký obsah tukov a cukrov. Ak ju ale milujete, rozumná a zdraviu prospešná dávka je do štyroch kocôčok denne. Naša čokoláda je ako stvorená na ešte rozumnejšie ulamovanie napríklad pri televízii, je totiž kráľovsky veľká.

Ako sa Vám páči nový vzhľad Čokomixitu?


Čo neviete o čokoláde..

Slávny zvodca Casanova dobre vedel o jej afrodiziakálnych účinkoch, preto ju primiešaval do šampanského. A nebol jediný.. Aztécky vládca Moctezuma I. pil až 50 šálok čokolády denne, a to najmä pred ženskými návštevami.. Naopak cirkev čokoládu pre jej účinky zakázala.  

Čokoláda sa často pridáva do rôznych pokrmov, a naopak, rôzne prísady sa pridávajú do čokolády, napríklad chilli korenie. Ak sa však rozhodnete pre kulinárske experimenty, dávajte pri tom pozor na svojho havina, nebol by totiž schopný stráviť kofeín a theobromín obsiahnutý v maškrte. Vy si ale s trávením nelámte hlavu, dodržujte odporúčanú dávku a budete sa cítiť na vrchole síl a zaľúbení... keď už do nikoho, tak do našej čokolády určite :-) 

A tak sa to u nás balí pre Vás..


Čoskoro sa môžete tešiť aj na menšiu reportáž zo zákulisia výroby našej čokolády, zatiaľ vám prajeme zaľúbenie sa na prvé ochutnanie. A nezabudnite, že naša veľká 250 gramová čokoláda funguje ako dokonalý darček!

Späť na všetky články

0 Komentárov k článku Čokoládou proti jesennej depke! :)


Komentár

Ďalšie články

0 Košík Hore